Klubowicze!

 

W związku z zaistniałą sytuacją i zagrożeniem epidemiologicznym w naszym Kraju, do odwołanie nie będą odbywały się zajęcia narciarskie, motoryczne w sali gimnastycznej i na basenie.

Niestety, nie odbędzie się również coroczna edycja Zawodów Narciarskich o Puchar Klubu Sportowego Szrenica.

 

Zarząd KS Szrenica 


Podczas Pucharu Ski Szrenica Memoriał A. Kucharczyka, pomiarem czasu zajmował się nasz klub. 

Na mecie, nad wszystkim czuwał nasz wolontariusz Tomek Roman,który w tym sezonie wielokrotnie 

wspierał nas swoim działaniem . Dziękujemy Tomku!

 Dziękujemy DENSO Manufacturing Czech!

denso.png

SEZON LETNI

ZAJĘCIA BASENOWE - TRENER - Marek Dzieniszewski

PONIEDZIAŁEK:

 

Grupa II godz. 16.15-17.00

Grupa VI godz. 17.05-17.50

Grupa IV godz.17.55-18.40

WTOREK

Grupa I godz. 16.15-17.00

Grupa III godz. 17.05- 17.50

Grupa V godz. 17.55- 18.40

Podział jest subiektywny, uwzględnia zaawansowanie pływackie i liczebność grup.

W grupach możliwe niewielki zamiany uwzględniające życzenia rodziców.

 

ZAJĘCIA NA SALI GIMNASTYCZNEJ - TRENERZY - Maja Kucharczyk, Jakub Koziński, Marek Brol

ŚRODA

18.00 - 18.45 Maluchy - Trener - Maja Kucharczyk

19.00 - 20.00 - Gr. średnio zaawansowana - Trener - Jakub Koziński, Marek Brol

20.00 - 21.00 - Gr. zaawansowana - Jakub Koziński, Marek Brol

 

ZAJĘCIA W TERENIE (wycieczki rowerowe, piesze, treningi w terenie) - TRENERZY - Maja Kucharczyk, Jakub Koziński, Marek Brol

SOBOTA LUB NIEDZIELA - co drugi weekend - wg terminów ustalonych przez trenerów.

 

Misją Klubu jest propagowanie wśród młodzieży i dzieci narciarstwa alpejskiego,

a także miłości i szacunku dla gór, sportu i zdrowego trybu życia.

 

Klub Sportowy Szrenica działa na terenie Szklarskiej Poręby i okolic od 1994r. i jako stowarzyszenie jest jednostką non-profit. Zarząd Klubu tworzą rodzice, działając w interesie Dzieci, dla Dzieci i z myślą o Nich. Klub stawia sobie za cel upowszechnianie wśród młodych mieszkańców Karkonoszy aktywnego spędzania wolnego czasu, dużo uwagi poświęca podkreślaniu znaczenia uczciwej rywalizacji i przestrzeganiu zasad fair play. Zajęcia prowadzone są już z pięcioletnimi dziećmi, co daje możliwość obserwowania i stymulacji harmonijnego ich rozwoju tak fizycznego jak i społecznego. W późniejszych latach, jako nastolatkowie nasi adepci pozostają wierni zasadom, w których wyrośli i bardzo często pozostają również aktywnymi narciarzami. Umiejętności zdobyte w Klubie Sportowym Szrenica pozwalają na uzyskanie stopni instruktorskich.

 

Klub Sportowy Szrenica wypełnia swoja misję poprzez:

  • Prowadzenie teoretycznych i praktycznych szkoleń narciarskich w polskich i czeskich Karkonoszach
  • Organizację własnych imprez narciarskich w polskich i czeskich Karkonoszach
  • Organizację zimowych obozów narciarskich w karkonoskich schroniskach
  • Przygotowywanie młodzieży do startów w zawodach narciarskich Dolnego Śląska
  • Organizację wycieczek pieszych i rowerowych w Górach Izerskich i w Karkonoszach
  • Prowadzenie całorocznych treningów ogólnorozwojowych dla młodzieży
  • Organizację letnich obozów sportowych

 

Obozy Letnie

     Klub Sportowy Szrenica od wielu lat organizuje letnie obozy sportowe dla dzieci. Co roku spędzamy dwa tygodnie na rowerowym obozie w urokliwej nadmorskiej miejscowości. Zmiana klimatu plus duża ilość ruchu na świeżym powietrzu oznacza świetny humor, doskonałe zdrowie i coraz lepszą kondycję jego uczestników. W trakcie obozów oczywiście jeździmy na rowerach, ale po drodze czeka nas wiele atrakcji – kąpiel w morzu, jeziorze, zabawy na wydmach, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych. Wieczorami - gry, zabawy, ogniska i inne atrakcje. Po dwóch tygodniach aktywnego wypoczynku wracamy do domu gotowi do stawiania czoła kolejnym wyzwaniom.

 

Wyjazdy rowerowe

     Oczywiście rowery towarzyszą nam przez cały czas, nie tylko w trakcie wakacji. Przecież Szklarska Poręba to rowerowa kraina. W weekendy, kiedy jest już ciepło i nie można jeździć na nartach – spotykamy się w Jakuszycach i jedziemy na wycieczkę malowniczymi trasami Gór Izerskich. Jeśli mamy szczęście wówczas uda nam się zjeść naleśniki w Chatce Górzystów. Jeśli nie – kończy się na kawałku pysznego ciasta. 

 

Obozy zimowe

      Zimą, gdy w Karkonoszach panują dobre warunki śniegowe, spędzamy tygodnie ferii zimowych w karkonoskich schroniskach – na Szrenicy lub na Hali Szrenickiej.  Mamy wówczas niepowtarzalną okazję być prawdziwymi „ludźmi gór”. Poza dwoma treningami – porannym i popołudniowym, organizowane są liczne atrakcje. Do tradycji należą już nocne spacery z latarkami lub „czołówkami”, kiedy to mamy okazję poznać zasady zachowania się w trudnych, górskich warunkach. Takie wyjazdy są okazją do silniejszego zżycia się naszych małych klubowiczów, którzy często utrzymują te „górskie” znajomości przez długie lata.

 

Zanim przyjdzie zima

    Treningi na sali gimnastycznej pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej są w klubie sportowym „oczywistą oczywistością”. Tak jest i u nas. Zajęcia sportowe o różnym stopniu intensywności prowadzone są w grupach wiekowych, pozwalających na właściwe dawkowanie obciążeń treningowych. A poza zajęciami na sali gimnastycznej prowadzimy również całoroczne zajęcia nauki pływania na jednym z basenów Szklarskiej Poręby. Dbamy o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych klubowiczów przez cały rok :)

Copyright © 2022 KSSzrenica Rights Reserved.